You need to enable JavaScript to run this app.
2021 - současnost

IQX / Beverly & Mesh

Jak jsme vyvinuli unikátní marketplace řešení a fintech platební systém, které zlepší podnikatelské prostředí pro SME klienty v Portugalsku a následně v celé Evropě.

Analýza
9 / 2021
Design
3 / 2022
Development
5 / 2022
Iqx uvodni
O klientovi:

Sacha Spindler je zakladatel a CEO IQX s rodištěm ve Vancouveru, který nyní žije střídavě v Česku a v Portugalsku, a který spravuje vlastní investiční portfolio pro stovky soukromých, převážně amerických a kanadských investorů. Mimo investiční činnost je taky aktivním podnikatelem s obdivuhodným track-recordem.

Za Able přišel s myšlenkou na vývoj nového škálovatelného marketplace řešení, které by mohli následně využívat klienti z řad SME (malé a střední podniky) v Portugalsku a následně v celé EU. Přímou součástí marketplace řešení je i platební brána, která slouží nejen k samotným transakcím ze strany zákazníků, ale také aby uměla poskytnou úvěrové financování SME partnerům.

Challenge:

Problém maloobchodníků v Portugalsku je ten, že kvůli špatným možnostem financování nemají dostatek prostředků pro nutnou digitalizaci a je pro ně složitější být konkurenceschopní velkým hráčům v rámci celé země. Cílem IQX je postavit globální platformu, která menším prodejcům pomůže konkurovat těm největším hráčům díky kvalitní digitální infrastruktuře. To co představil Booking v oblasti cestování a eBay v oblasti prodeje produktů z druhé ruky, to zde stavíme pro prodej od malých lokálních obchodníků.

Naše řešení:

První řešení, které jsme pro IQX, respektive portugalské maloobchodníky postavili, je marketplace, na který se napojí různé datové zdroje (zdroje produktů k prodeji) od maloobchodníků vždy z jednoho segmentu. Sacha Spindler začal segmentem wine & spirits a jako první jsme pro něj spustili tržiště Beverly, na kterém mohou obchodníci z tohoto v Portugalsku unikátního segmentu, prodávat své produkty, nebo jej využívat pouze jako systém, přes který lze snadno objednávat zboží pro jejich potřeby.

Iqx banner

Druhé řešení, které jsme pro IQX vyvinuli, je platební systém, který interně v IQX navrhli speciálně tak, aby umožnil na B2B tržištích nabízet kupujícím financování. Na základě obchodního plánu našeho klienta byl tento platební systém rozdělen do zcela samostatného startupu s názvem Mesh a jedná se o platformu, která na pozadí využívá strojové učení a AI k provádění kreditního hodnocení klientů.

Features

01

Ready-to-copy platforma a SDK pro vývoj tržišť v libovolných segmentech.

Features nahled
Features nahled
02

Platební systém Mesh s integrovaným BNPL řešením a AI credit scoringem.

03

Velké množství vyhledávacích filtrů a kategorií produktů.

Features nahled
Features nahled
04

Flexibilní průchod košíkem.

05

One-click kvalifikace pro získání úvěrování.

Features nahled
Features nahled
06

Flexibilní podmínky financování individualizované pro partnera.

07

Upfront platby, které pomáhají SME podnikům.

Features nahled

Poznáváte se?

Jste e-commerce společnost a chcete posunout své technologické řešení na úroveň těch nejsofistikovanějších hráčů na světě? Nebo jste fintech startup a řešíte risk management vašich klientů? To vše jsou výzvy, kde dokážeme těžit z našich úspěšně dokončených projektů a zkušeností, které jsme díky nim nabyli.

Juhanak
CSO
Radek Juhaňák
juhanak@able.cz

Další projekty

Aaa nahled

AAA Auto

Jak jsme pomohli uzavírat dvojnásob pojištění v porovnání s konkurencí…
Více
Encall nahled

Encall

Jak se dokáže ani ne rok starý startup dostat do rukou 2 milionům Čechů?
Více